Sokat beszélünk a vitaminokról, ásványi anyagokról, de ha megkérdeznélek, Te meg tudnád mondani mik azok az enzimek és miért fontosak? 10-ből 9 ember nem.
Pedig ugyanolyan fontosak, mint "híresebb" társaik, a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek. Alapvető szerepet töltenek be a sejtek életfolyamataiban, az anyagcsere folyamatokban. Az enzimek nem a kémiai átalakulás irányát döntik el, hanem egy adott kémiai reakció sebességét képesek növelni azáltal, hogy csökkentik annak aktiválási energiáját. Az enzimek általában csak akkor és ott aktiválódnak, amikor és ahol szükség van rájuk.
Enzimek nélkül nincs élet! / Dr. Howell/
Nélkülük semmilyen szervi tevékenység nem tud végbemenni, hiába van meg az összes szükséges tápanyag: fehérje, szénhidrát, zsír, élelmi rost, vitaminok, ásványi anyagok stb.
Az enzimek szabályozzák:
- Az érelmeszesedés lerakódásainak leépítését.
- A vér folyékonyságát (trombózis megelőzése).
- A sebgyógyulást és a fájdalomcsillapítást.
- A sav-bázis háztartást.
- Az emésztést.
- A hormonrendszert.
- Az autoimmun betegségeket (ízületi fájdalmak, sokízületi gyulladás, köszvény).
- A fertőzéses betegségek (vírusos, bakteriális) gyógyulási folyamatát.
- Az elfajult sejtek (tumorok) felismerését és megsemmisítését.
Az enzimkészletnek a fenntartásán múlik, hogy megmarad-e életerősnek és egészségesnek. Korunk előrehaladtával belső enzimjeink kifogynak.
Enzimhiány tünetei:
- Amylase hiány (szénhidrátok bontásának zavara): bőrrepedések, kiütések, alacsony vércukorszint, a hangulati élet zavarai, depresszió, allergiák, PSM szindróma (menstruáció előtti panaszok), hirtelen jelentkező kipirulás, fáradékonyság, hideg kezek és lábak, nyaki és válltáji fájdalmak, gyulladásra való hajlam.
- Protease hiány (fehérjebontás zavara): deréktáji gyengeség, fájdalom, gombás fertőzések, székrekedésre való hajlam, magasabb vérnyomás, alvászavarok, hallászavarok, fogíny betegségek, gingivitis, parazitás betegségekre való hajlam.
- Lipase hiány (zsíranyagcsere zavara): fájós lábak, ízületi panaszok, hólyagproblémák, incontinencia, szívpanaszok, pattanásos, gyulladásos bőr, epehólyag zavarok, epekövesség, székrekedés vagy hasmenés, szénanátha, prosztata panaszok, pikkelysömör.
Javaslom, ha ráismersz magadra, fordulj szakemberhez. Például egy biorezonanciás méréssel foglalkozó természetgyógyászhoz.